Kangler je zoper ugotovitve KPK vložil tožbo, vendar sta tako upravno sodišče kot KPK potrdila njegovo kršitev zakona. Sodišče je navedlo, da se morajo uradniki izločiti ne le iz glasovanja, temveč tudi iz razprave, da bi preprečili vsakršen vpliv na sprejemanje odločitev.
Ustavno sodišče je razveljavilo akt o odreditvi parlamentarne preiskave, zlasti glede presoje sodnih ali tožilskih odločitev in odgovornosti sodnikov ali tožilcev. Komisija je ugotovila, da je bil Kanglerjev pregon v 24 kazenskih zadevah politično motiviran. DZ je predlagal, da se poročilo posreduje preiskovalnim organom, vendar ga DZ ni potrdil.
Komisija poudarja, da je učinkovito preprečevanje in odpravljanje nasprotja interesov predpogoj za uspešno preprečevanje korupcije. "Dokler bomo kot družba nekritični do prepletanja javnega in zasebnega interesa posameznikov pri opravljanju njihovih javnih nalog, pri preprečevanju korupcije ne bomo uspešni," so še zapisali pri komisiji.
Sodišče potrdilo: Franc Kangler kršil Zakon o integriteti in preprečevanju korupcije
Upravno sodišče je potrdilo ugotovitve Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) glede nasprotja interesov Franca Kanglerja. Kangler je kot državni svetnik sodeloval na sestanku, na katerem se je razpravljalo o predlogu za parlamentarno preiskavo o zlorabah v zadevi Kangler. Čeprav se je vzdržal glasovanja, je aktivno sodeloval v razpravi. KPK je ugotovila, da je kršil zakon o integriteti in preprečevanju korupcije.