Ključni dosežki projekta, ki so prepričali komisijo, vključujejo doselitev 18 risov v Slovenijo in na Hrvaško, rojstvo več kot 30 potomcev teh živali, vzpostavitev povezovalne populacije v jugovzhodnih Alpah ter aktivno vključevanje lovcev in lokalnih skupnosti v prizadevanja za dolgoročno ohranitev te ogrožene vrste.
Vodilni partner projekta je bil Zavod za gozdove Slovenije, poleg njega pa so pri projektu sodelovali še Lovska zveza Slovenije, Univerza v Ljubljani in Zavod RS za varstvo narave. V projektu je sodelovalo skupno 11 partnerjev iz Slovenije, Hrvaške, Italije, Slovaške in Romunije. Poleg EU so projekt finančno podprli tudi slovensko ministrstvo za naravne vire in prostor ter drugi projektni partnerji.
Koordinator Rok Černe iz Zavoda za gozdove Slovenije je ob nominaciji povedal, da je ta priznanje za vse, ki so sodelovali pri projektu, še posebej za lovce in prebivalce območij, kjer ris ponovno dobiva svoj prostor. Nagrado LIFE bodo podelili 3. junija v okviru Zelenega tedna EU.
LIFE Lynx se poteguje za zmago v kategoriji varstvo narave in biodiverziteta, mogoče pa mu je nameniti tudi glas v okviru posebne nagrade občinstva LIFE Citizens Award. Glasovanje je mogoče do 3. junija do 18. ure prek spletne strani lifeawards.eu.
Več o uspehih projekta si je mogoče ogledati tudi v dokumentarnem filmu Skupaj za rise, dostopnem na YouTube, dodatne informacije pa so na voljo na uradni spletni strani www.lifelynx.eu.