Aktiven način hoje v šolo prispeva tudi k manjšemu številu avtomobilov v okolici šole in zato k bolj varnemu, manj hrupnemu in onesnaženemu okolju v času jutranjega prihoda otrok v šolo, so dodali.
Spremljana hoja v šolo s Pešbusom in Bicivlakom omogoča aktivno hojo v šolo najmlajšim šolarjem in je v pomoč staršem, ki ne zmorejo samostojno vsak dan spremljati v šolo svojega otroka. V pomoč vsem zainteresiranim so preko poletja posodobili Priročnik za Pešbus in Bicivlak.
Otroci, ki že od malega hodijo v šolo in po drugih vsakdanjih opravkih peš ali s kolesom, imajo v primerjavi z otroki, ki so že od malih nog vajeni prevažanja z avtomobilom, boljše možnosti, da bodo te zdrave in okolju prijazne potovalne navade ohranili in krepili tudi v odraslosti.
Pešbus je sicer v Sloveniji že dobro poznan način organizirane hoje v šolo. Organiziralo ga je že več kot 140 šol. Zjutraj se učenci po urniku zberejo na postajah Pešbusa in se v spremstvu odrasle osebe odpravijo v šolo peš po premišljeno začrtani in označeni poti. Podobno deluje tudi Bicivlak, kjer pa se v spremstvu odrasle osebe otroci v šolo peljejo s kolesom. Spremljevalci so lahko starši, stari starši, različna lokalna društva, učitelji ali prostovoljci, so še sporočili iz programa Aktivno v šolo.