"To je čisto začasna rešitev," je poudarila in dodala, da bo na dolgi rok direktor Zdravstvenega doma (ZD) Tolmin pridobiti družinske zdravnike, ministrstvo pa da je na sistemski ravni ukrepe že sprejelo.
Spomnila je, da vladna uredba o programih storitev obveznega zdravstvenega zavarovanja, ki velja v letošnjem letu, med drugim spodbuja zaposlovanje družinskih zdravnikov in prihode tujih zdravnikov v Slovenijo.
Na vprašanje, ali je lahko zaprtje večine ambulant družinske medicine nevarno, saj bi se lahko poveča naval na ambulanto nujne medicinske pomoči, je odgovorila, da bi v tem primeru dispečerska služba zdravstva v Tolmin poslala več reševalnih enot iz drugih območij.
"Čisto začasno je to mogoče urediti, seveda pa na dolgi rok je treba res pristopiti sistemsko," je poudarila.
V ZD Tolmin so zaradi preklica soglasij za nadurno delo od začetka marca težave pri organizaciji dela v splošnih ambulantah. Stanje pa je proti koncu meseca še slabše. Večina družinskih ambulant bo od sobote zaprtih. V Tolminu bo delovala nujna medicinska pomoč, v ambulantah zunaj Tolmina bodo skušali zagotoviti po enega zdravnika.
Zaradi kadrovske stiske ter preklica soglasij in porabe vseh nadur zdravnikov je preprosto zmanjkalo kadra, da bi bile do konca meseca lahko odprte vse ambulante, je v sredo dejal direktor ZD Tolmin Primož Uršič.