S predlaganimi ukrepi bi bili prikrajšani tudi študenti, ki so odvisni od socialnih transferjev, saj bi se povečal razkorak med socialno najšibkejšimi in bolje situiranimi študenti. Poleg tega bi se staršem študentov znižal starševski dodatek, štipendija ob rojstvu otroka pa bi bila nižja kot običajno.
Usklajevanje socialnih transferjev je že potekalo med letoma 2012 in 2018, vendar bi predlagana zamrznitev za leto 2024 imela večji učinek zaradi predvidenega zvišanja cen življenjskih potrebščin. Študentska organizacija Slovenije (DOS) in Študentska organizacija Slovenije (ŠOS) trdita, da ti ukrepi nesorazmerno prizadenejo socialno najbolj ogrožene študente in njihove družine.
Predsednica ŠOS Marike Grubar poudarja, da so izgubljena leta neusklajevanja že prinesla nižje subvencije za študentsko prehrano. Poudarja potrebo po zagotovljenem minimalnem dohodku za preživetje posameznikov.
Kristijan Briški iz DOS-a se pridružuje temu mnenju in navaja, da bo predlagana zamrznitev negativno vplivala na socialno ogrožene študente in njihove družine. Podpira iskanje alternativnih proračunskih virov za zagotovitev minimalnega dohodka za te posameznike.
Skratka, študentske organizacije v Sloveniji nasprotujejo predlaganim vladnim ukrepom, ki bi vplivali na socialni položaj študentov. Trdijo, da ti ukrepi nesorazmerno vplivajo na socialno ogrožene študente in njihove družine, ter se zavzemajo za alternativne rešitve za zagotovitev minimalnega dohodka za vse posameznike.