Projekt obsega statično sanacijo dotrajanega stebra, izolacijo podstrešja, prilagoditev dostopnosti za gibalno ovirane, prenovo zunanjih sanitarij ter nove prostore za stalne in občasne razstave, vključno z vzpostavitvijo pedagoških programov. Tako bodo lahko tudi gibalno ovirani obiskovalci dostopali do določenih razstavnih prostorov, kar bo izboljšalo dostopnost in privlačnost Velenjskega gradu kot kulturne in turistične destinacije.
Da bi zagotovili ustrezna finančna sredstva, se bo občina prijavila na javni razpis Trajnostne obnove in oživljanja kulturnih spomenikov v lasti občin, ki omogoča pridobitev sredstev za izboljšanje in ohranjanje kulturne dediščine. Projekt obsega tudi podaljšanje veljavnosti Načrta upravljanja gradu do leta 2033, kar je eden izmed pogojev za pridobitev sredstev na omenjenem razpisu. Podaljšani načrt upravljanja zagotavlja stabilno delovanje gradu še pet let po zaključku projekta in omogoča vključevanje kulturnih doživetij v slovenski turizem.
Ureditev rondele bo izboljšala trajnostno vrednost gradu, ohranila njegove zgodovinske elemente ter prispevala k revitalizaciji kulturne dediščine, kar bo povečalo zadovoljstvo tako lokalnih prebivalcev kot obiskovalcev.