Med osrednjimi projekti, opisanimi v publikaciji, so soseske v Ljubljani – "Viška trilogija," ki zajema soseske Brdo, Dolgi most in Sosesko za mlade Gerbičeva, ter soseska pod Pekrsko gorco v Mariboru, skupaj pa obsegajo kar 1.900 stanovanjskih enot. Direktor Stanovanjskega sklada, mag. Črtomir Remec, je pojasnil, da je "ideja za zeleno knjigo nastala ob odprtju soseske Dolgi most," kjer so se med izvedbo soočali s številnimi izzivi.
Remec se je na konferenci dotaknil tudi možnosti uporabe dunajskega modela, kjer Dunaj z dostopnimi zemljišči in subvencioniranim financiranjem zagotavlja ugodna stanovanja. Omenil je, da bi mesto Ljubljana lahko sledilo tem načelom na območjih, kot so Bizovik, Barje in Stanežiče, vendar bi morala za učinkovito izvedbo tovrstnih projektov finančno prispevati tudi država. "Načrtujemo pisanje rumene knjige z vsemi projekti SSRS, obenem pa pričakujemo, da bo država v nacionalnem stanovanjskem programu 2025–2035 zagotovila dodatna sredstva, ki bi omogočila gradnjo 20.000 novih javnih najemnih stanovanj," je poudaril Remec.
Publikacija Živim v lepi in sodobni soseski vključuje načrte, strokovne opise, arhitekturne fotografije ter poglobljene poglede stanovalcev, upravnikov in arhitektov, ki osvetljujejo pomen kakovostne zasnove stanovanj in sosesk. Soavtorici Špela Kuhar in Maja Ivanič izpostavljata, da publikacija prinaša uporabna znanja za načrtovanje sosesk, racionalizacijo gradnje in dostopno bivanje ter s tem odpira nove možnosti za kakovostno življenje.