V. d. ravnateljice Monika Lotrič je pojasnila, da bo prenova zahtevala začasno selitev pouka v nadomestne prostore, ki jih je treba zagotoviti za 639 dijakov ter več kot 800 oseb, vključno z zaposlenimi in udeleženci izobraževanja odraslih. Pouk bo predvidoma potekal na petih do šestih lokacijah, med drugim na jeseniški gimnaziji in Osnovni šoli Prežihovega Voranca.
Generalna direktorica direktorata za srednje šolstvo Branka Hrast Debeljak je poudarila, da investicija prinaša vrhunske pogoje izobraževanja. Država kot ustanoviteljica srednjih šol bo zagotovila tudi sredstva za najem nadomestnih prostorov, kar je pomirilo lokalne župane.
Eden ključnih programov na Srednji šoli Jesenice je program zdravstvene nege, ki pa se sooča z novo konkurenco. Ministrstvo je odobrilo vzpostavitev podobnega programa na Srednji ekonomski in storitveni šoli v Kranju. Lotrič je opozorila, da bi odprtje oddelka v Kranju lahko povzročilo upad vpisa na Jesenicah, kjer že zdaj niso zapolnili vseh mest – na 90 razpisanih mest je bilo vpisanih 73 dijakov.
Hrast Debeljak meni, da je strah pretiran, saj potrebe po zdravstvenem kadru naraščajo, število dijakov pa se povečuje. Na Gorenjskem naj bi bilo prihodnje leto za 140 dijakov več kot letos, kar naj bi omogočilo dovolj interesa za oba programa. Poleg tega ljubljanska zdravstvena šola že dolgo nima dovolj prostora za vse dijake, med katerimi so tudi številni iz Gorenjske.
Župani zgornje Gorenjske pozivajo ministrstvo, naj premisli o svoji odločitvi in raje nadgradi obstoječi program na Jesenicah, namesto da odpira nov oddelek v Kranju. Po mnenju jeseniškega župana Petra Bohinca gre za politično in ne strokovno odločitev, povezano z ambicijami Kranja po umestitvi nove regijske bolnišnice.
Na Jesenicah poudarjajo dolgo tradicijo izobraževanja zdravstvenega kadra in klinično prakso v lokalni bolnišnici. Kljub zagotovitvam ministrstva, da bo prenova prinesla koristi, ostaja skrb, da bi bila sodobna šola v prihodnosti premalo zasedena.