"Projekt gradnje kulturno-upravnega centra začasno umikamo, ampak samo začasno, ker želimo glede na vse razprave opredeliti novo časovnico na način, da ne bo potrebno zadolževanje in da projekt izpeljemo čim bolj optimalno," je dejal ob umiku točke.
Je pa občinski svet na seji s tesno večino podprl rebalans občinskega proračuna za leto 2024. Pri tem je koalicija SDS in NSi zavrnila dopolnila opozicije, s katerimi je ta želela bistveno zmanjšati sredstva, ki jih proračun namenja za projekt v letošnjem letu, predvsem za pripravo projektne dokumentacije (4,1 milijona evrov). Kot je povedala vodja občinskega urada za finance Andreja Topolovšek, je pogodba s pripravljavcem dokumentacije že podpisana, zato sredstev s te postavke ni mogoče umikati.
Nasprotno je opozicijski svetnik Nejc Kolmančič (Svoboda) ocenil, da bi morala občina že sklenjeno pogodbo prekiniti in iti v nov razpis, ki bi predvideval zgolj gradnjo kulturnega doma in glasbene šole, ne pa tudi gradnje upravnega centra, ki mu nasprotuje.
Občina želi namreč v središču Grosupljega zgraditi večji kulturno-upravni center. Po načrtu bi do leta 2026 zgradili stavbo, namenjeno kulturnemu domu in glasbeni šoli, po letu 2030 pa še upravno-poslovni objekt.
Opozicijski svetniki iz vrst Svobode in samostojne svetniške skupine ter samostojna svetnika SLS in LMG (Lista mladih Grosuplje) so sicer še pred današnjo sejo sklicali novinarsko konferenco, na kateri so na račun župana izrekli več očitkov.
Mihael Hočevar (LMG) mu je očital kršitve poslovnika, ker naj bi prekinil prejšnjo sejo občinskega sveta, čeprav je bil svet sklepčen. Očital mu je, da svetnikom na sejah jemlje besedo in da ne odgovarja na njihova vprašanja.
Rajko Palčar (SLS) je opozoril na težave, ki ga občanom Račne povzroča projekt, v okviru katerega bo občina skupaj z direkcijo za infrastrukturo in evropskim projektom Life Ampichon na cesti Mlačevo-Račna-Videm uredila podhode za dvoživke. Občani s projektom niso bili seznanjeni, motijo jih tudi predvidene zapore ceste, ki naj bi bila zaprta 16 mesecev, je dejal.
Renato Bedene (Svoboda) pa je županu očital nepregledno vodenje že omenjenega projekta kulturno-upravnega centra. Povedal je, da se opozicijski svetniki z gradnjo kulturnega doma in glasbene šole, ki naj bi skupaj stala 12 milijonov evrov, strinjajo. Nasprotujejo pa gradnji desetnadstropnega upravno-poslovnega objekta, ki naj bi stal 25 milijonov evrov. Projekt je predrag in bo "vsaj za dva mandata ustavil ves razvoj in ostale naložbe", je dejal.
Verlič je za STA kritike zavrnil. Glede očitkov o samovoljnem vodenju sej je dejal, da mora kot predsedujoči poskrbeti za red in nemoten potek sej, nepravilnosti pri tem pa da ni zaznala niti statutarna komisija.
Za projekt v Račni je dejal, da ga vodi direkcija za infrastrukturo. Ta je po njegovih besedah sicer že pojasnila, da se bodo izvajale zgolj delne zapore državne ceste z najmanjšim možnim oviranjem prometa, "in torej cesta ne bo zaprta".
Glede gradnje kulturno-upravnega centra pa je povedal, da imata "prioriteto kulturni center in glasbena šola, za kar sem razumel, da smo enotni vsi svetniki". "Projekt upravne stavbe pa lahko počaka boljše čase," je dodal.