Za ureditev ambulant na Golniku je namreč potrebnih do dva meseca. Prošnjo za podaljšanje roka selitve z 31. decembra 2023 na 31. marec 2024 je Klinika Golnik na MOK in OZG poslala že 28. decembra. Takrat so prejeli odgovor direktorja OZG Matjaža Žure in kranjskega župana Matjaža Rakovca, da je v teku razpis za izvajalca gradbenih in obrtniških del za prenovo prostorov, ki se bo začel po podpisu pogodbe. Zato OZG s preselitvijo Klinike Golnik ne more več odlašati in pričakuje, da bodo prostore izpraznili čim prej, najkasneje pa do 15. februarja.
MOK in OZG sta omenjene prostore kupila sredi lanskega leta, da bi v njih vzpostavila novi kliniki družinske in pediatrične medicine. Zdravstveni dom Kranj se sooča s prostorsko stisko, zagotavljanje prostorov je v pristojnosti lokalnih skupnosti, medtem ko je država odgovorna za zagotavljanje prostorov za sekundarno dejavnost. Že nekaj časa je bilo jasno, da bo treba ambulante Klinike Golnik preseliti iz omenjenih prostorov, kar je zahteval prejšnji lastnik. Ker si vsi želijo, da bi diabetološka ambulanta zaradi lažje dostopnosti za bolnike ostala v Kranju, so skupaj iskali nove prostore, vendar v skoraj dveh letih niso bili uspešni.
Konec lanskega leta je obstajala možnost pridobitve ustreznih prostorov v Kranju, vendar do dogovora še ni prišlo. Zato se bosta diabetološka in antikoagulacijska ambulanta preselili na Golnik. Kot so sporočili s Klinike Golnik, bodo obe ambulanti preselili na Golnik v najkrajšem možnem času, najkasneje pa do 31. marca, in o tem pravočasno obvestili bolnike. Skrbi pa jih, da so iz sten Zdravstvenega doma Kranj že odstranili oznake za omenjeni ambulanti. »Za preselitev ambulant bomo preuredili edine prazne prostore na Golniku, kar bo trajalo do dva meseca,« so pojasnili in dodali, da ne bodo uporabili prostorov zdravstvenih in zobozdravstvenih ambulant OZG, ki že vrsto let delujejo na lokaciji Golnik, saj želijo pacientom še naprej zagotavljati lažji dostop do storitev primarnega zdravstva.