Dogodek je sprožil odziv Zdravniške zbornice Slovenije, ki je napad ostro obsodila. Zbornica je že vzpostavila stik z Zdravstvenim domom Ptuj in zdravnici ponudila strokovno ter psihološko podporo. Ob tem so poudarili, da so zdravstveni delavci pogosto tisti, ki se vsakodnevno soočajo s sistemskimi težavami v zdravstvu, pri čemer nasilje nikoli ne sme postati način za izražanje nezadovoljstva.
»Kakršnakoli oblika nasilja škoduje vsem: zdravniku, ki ga doživi, bolniku, ki s tem izgubi odnos zaupanja, in drugim prisotnim, ki morajo biti priče takšnim dogodkom,« so zapisali.
Zdravniška zbornica je spomnila, da so lani skupaj z Zbornico zdravstvene in babiške nege ter Lekarniško zbornico Slovenije v državni zbor vložili predlog za spremembo kazenskega zakonika. Ta bi vključeval posebno kaznivo dejanje napada na zdravstvenega delavca med opravljanjem njegovega poklica. Predlog med poslanci ni dobil zadostne podpore.
V izjavi so še poudarili, da bi si želeli več razumevanja in zaščite zdravstvenega kadra s strani odločevalcev, tako v zakonodajnem smislu kot tudi v javni razpravi.