Obenem je potekal tudi tradicionalni pohod po trasi iz časa druge svetovne vojne, ko je bila slovenska prestolnica obdana z bodečo žico. Prva dva dneva športno-rekreacijske prireditve z močnim zgodovinskim obeležjem, ki je bila prva po dveh letih premora zaradi pandemije novega koronavirusa, sta bila posvečena vrtcem ter šolski mladini.
Tek trojk nima neposrednega tekmovalnega pomena ter primerjave v evropskem ali svetovnem merilu. Ključno pri teku trojk je sodelovanje in tovarištvo, saj je najpomembnejši tretji, najšibkejši člen ekipe, katerega čas se upošteva kot končni dosežek trojke.
Kljub temu so se mnogi ljubitelji rekreacije, pa tudi nekateri aktivni športniki, pripravljali že v tednu pred tekmovanjem, predvsem po Golovcu, kjer je bila tokrat proga zaradi dežja razmočena in blatna.
Mulej, Mikelj in Osvald za več kot osem minut ugnali predstavnike CUDV Radovljice, nastopili so Mirko Janjatovič, Marjan Robič in Jure Vajs. Med članicami so s časom dveh ur, 22 minut in osmih sekund zmagale Katja Juhart, Petra Tramte in Anamarija Horvat. Več kot dve minuti in pol za njimi so bile članice trojke La Fit Maja Matić, Katja Martinšek in Maša Jamnik.
Na krajši razdalji, 12,7 km, so bili več kot minuto pred tekmeci člani ekipe Gledring WithCar Klemen Španring, Gašper Bregar in Timotej Bečan. Med članicami so bile več kot tri minute pred ostalimi v cilju Tjaša Žalig, Anja Lončarek in Andreja Gorčan. Nadele so si imel Bejži banda.
Med mešanimi ekipami so slavili Aleš Lindič, Anja Fink in Miran Kovačič (47:08). Na četrtem mestu je bila v trojki ta čas najboljša slovenska maratonka Neja Kršinar, ki je po času na 42 km na drugem mestu večne slovenske lestvice.