Kot so v petek sporočili iz uprave mesta Zagreb, se prodaja na kioskih, stojnicah in podobna prodaja na prostem kot sestavni del sejemskega dogajanja v torek lahko začne ob 8. uri zjutraj in konča ob polnoči.
Zagreb se je s to odločitvijo pridružil že več kot desetim mestom na Hrvaškem, kjer so se odločili razglasiti sejemski dan na nedeljo oziroma na torek, 15. avgusta, ko je na Hrvaškem praznik Marijinega vnebovzetja.
S tem se nadaljuje upor proti novemu zakonu o trgovini, ki ga je sprejela vlada s stranko HDZ in premierjem Andrejem Plenkovićem na čelu, ter je začel veljati 1. julija.
Upor se je začel na Hvaru, kjer so v občini Jelsa že 1. avgusta razglasili sejemski dan za 5. avgust, na praznik ob dnevu zmage in domovinske hvaležnosti, pa tudi za 15. avgust. Dan kasneje se je pridružil Supetar na Braču, nato pa še mesto Bol, prav tako na Braču.
Do konca minulega tedna je sledilo še več zlasti obalnih oz. turističnih mest, ki so sejemski dan razglasila za 15. avgust oz. za to nedeljo. Med njimi so mesta Umag, Labin, Baška na Krku, Novalja na Pagu, Rovinj, Podgora, Pirovac, Samobor, Sveta Nedelja in Varaždin in nekatera druga, tudi Crikvenica in Novalja, kjer je na oblasti vladajoča HDZ.
Najdlje sta šli mesti Split in Pulj, kjer so sejemske dni razglasili za vse preostale nedelje v avgustu in septembru.
Poleg trgovin na prostem ob sejemskih dnevih so po novem zakonu ob praznikih in vseh nedelje v letu lahko sicer odprte prodajalne v sklopu železniških in avtobusnih postaj, letališč, morskih pristanišč, trajektov in letal, kot tudi tiste na bencinskih črpalkah, v bolnišnicah, hotelih, kulturnih in verskih ustanovah, navtičnih marinah, kampih ter kmečkem turizmu in zavarovanih območjih narave.
Med izjemami so tudi tržnice, medtem ko so tudi trgovine v sklopu tržnic lahko odprte le 16 nedelj v letu.