Na dogodku v organizaciji Centrale učnih podjetij Slovenije in Ekonomske šole Celje pričakujejo okrog 2000 obiskovalcev.
Kot sta sporočila organizatorja sejma, je zanimanje med dijaki in mentorji izredno veliko, saj sejem v živo spodbuja izmenjavo izkušenj ter navezovanje medsebojnih stikov, ki bodo dijakom koristili tudi v realnem življenju. Delodajalci namreč iščejo prilagodljive kadre z razvitimi mehkimi veščinami.
Inovativnost mladih bo spremljala strokovna štiričlanska ocenjevalna komisija, ki bo na koncu razglasila zmagovalca. Tekmovali bodo v kategorijah najboljša poslovna ideja in najboljši sejemski nastop.
Dijaki se poslovnih spretnosti med drugim učijo v programu ekonomski tehnik, in sicer v učnem podjetju, ki je oblika vzgojno-izobraževalnega dela, kjer pouk poteka v posebej opremljenih učilnicah z uporabo najsodobnejše informacijsko-komunikacijske opreme. Učna podjetja so navidezna podjetja, ki delujejo na državnem in mednarodnem trgu učnih podjetij.
V teh podjetjih se dijaki srečujejo z vsemi oblikami dela, tako kot ga bodo opravljali v podjetjih, kjer bodo zaposleni. Delo opravljajo v različnih oddelkih: trženje, nabava, prodaja, tajništvo, računovodstvo in kadrovski oddelek. Nedvomno je simulacija najboljša metoda učenja, ocenjujeta organizatorja sejma.
Centrala učnih podjetij Slovenije je umeščena na Ekonomski šoli Celje od šolskega leta 2003/04 in za učna podjetja simulira delovanje zunanjih institucij, ki so tudi v realnem svetu nujen sestavni del gospodarskega okolja. Učna podjetja preko nje vzpostavljajo medsebojne poslovne odnose, med seboj trgujejo, poravnavajo finančne in davčne obveznosti, se vključujejo v mednarodno mrežo učnih podjetij in se na sejmih tudi srečujejo.