Obeleževanju dneva se pridružuje tudi Mlekarna Celeia, največja mlekarna v slovenski lasti.
Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo je leta 2001 1. junij izbrala za mednarodni dan mleka, da bi opozorila na pomen mleka kot hrane za celoten svet in priznala pomembno vlogo mlečnega sektorja.
Vsako leto tako po vsem svetu potekajo različne aktivnosti, ki izpostavljajo prednosti mleka in mlečnih izdelkov, ki omogočajo preživetje milijarde ljudi na planetu.
Letos so v ospredju svetovnega dneva mleka tudi prizadevanja za zmanjševanje okoljskega odtisa mlečne industrije. Kot je dejal direktor Mlekarne Celeia Vinko But, naložbe Mlekarne Celeia sledijo strategiji Združenih narodov za zmanjšanju okoljskega odtisa. Med drugim tako zaključujejo naložbi v sončno elektrarno in nadgradnjo čistilne naprave.
Na strehah celjske mlekarne bo tako kmalu v popolnosti obratovala njihova prva lastna sončna elektrarna. Proti koncu gredo tudi postopki za začetek delovanja nadgrajene čistilne naprave za odpadne vode.
Kot so ob svetovnem dnevu navedli na ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, se v Sloveniji tradicija pridelave, predelave in uživanja mleka prenaša iz roda v rod, pri tem pa izpostavljajo, da gre za izročilo o pomenu lokalnega mleka in mlečnih izdelkov, ki jih odlikujejo kakovost, izjemen okus in kratke poti od pridelovalcev in predelovalcev do naših miz.
V luči tega so izpostavili, da je govedoreja temeljna in najpomembnejša živinorejska kot tudi kmetijska panoga v slovenskem prostoru, saj ima velik vpliv pri zagotavljanju varne in kakovostne lokalne hrane ter pomembno vlogo pri ohranjanju kulturne krajine in varovanju okolja. Slovenski kmetje so jo skupaj s strokovnjaki v zadnjih desetletjih dvignili na raven, ki se lahko primerja z najrazvitejšimi državami, so dodali.
Po navedbah ministrstva je slovenska govedoreja še posebej uspešna na področju selekcije, ki je lahko vzor drugim panogam v živinoreji in kmetijstvu. "Z uspešno selekcijo smo bistveno povečali mlečnost krav in priraste pitovnega goveda. Selekcija v veliki meri vpliva tudi na kemično sestavo mleka in sestavo mesa ter na konstitucijo živali," so pojasnili.
Na ministrstvu so izpostavili pomembnost promocije slovenskega mleka in mleka z oznako sheme Izbrana kakovost, ki jo pod sloganom Naše super mleko izvajajo sedmo leto. Znak Izbrana kakovost po njihovem potrošniku zagotavlja 100-odstotno slovensko poreklo, višjo kakovost in dodatne kontrole v pridelavi. Z nakupom potrošnik podpira slovenskega kmeta in živilsko predelovalno industrijo ter ravna odgovorno do okolja, saj podpira kratke dobavne verige.