Tako kot več drugih medijev se je tudi Dožd odločil za selitev v baltsko sosedo. Iz televizijske postaje, katere ime v prevodu pomeni dež, so sporočili, da ima medij licenco za oddajanje v Evropski uniji in studie v Amsterdamu, Parizu in Tbilisiju, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
"Danes morajo imeti ruski državljani bolj kot kdajkoli prej dostop do neodvisnih informacij," so na televizijski postaji zapisali v izjavi in dodali, da konflikt uničuje ukrajinska mesta in prihodnost Rusije.
V Rusiji so se neodvisni mediji in organizacije po invaziji na Ukrajino znašle pod vse večjim pritiskom. Dožd se je za prekinitev delovanja odločil, potem ko so oblasti blokirale njegove oddaje, ki so vsebovale kritično poročanje o vojni, ki jo moskovske oblasti vztrajno opredeljujejo kot posebno vojaško operacijo.
Podobne prepovedi so v veljavi tudi za druge neodvisne medije, številni novinarji pa so zato odšli v izgnanstvo, da bi se izognili možnosti obtožbe v skladu z novim zakonom, ki za objavo lažnih informacij o ruski vojski predvideva do 15 let zaporne kazni.
Televizija Dožd, ki je začela delovati leta 2008, je aktivno poročala o ruski opoziciji in protestnih gibanjih. Leta 2021 je bila v skladu z zakonodajo o tujih agentih podvržena strogim upravnim omejitvam in ji je grozila visoka denarna kazen ter prepoved delovanja.